Як за допомогою Системи ЛІГА:ЗАКОН та VERDIСTUM прийняти рішення щодо податкового компромісу

Ситуація: Компанія має сумніви щодо того, йти на податковий компроміс чи ні з податкових повідомлень-рішень, які зараз оскаржуються в суді. Представник податкової в суді не заперечує проти компромісу, але подавати клопотання про зупинення судового розгляду не буде. Чи зупинить суд розгляд, якщо компанія подасть клопотання самостійно?

Якби знати статистику вже існуючої судової практики з цього питання, можна було б впевненіше приймати рішення про те, йти на компроміс підприємству чи ні.

Як зібрати статистику існуючої судової практики і проаналізувати за 10 хвилин?

КРОК 1. У правовій аналітичній системі ЛЗ ПІДПРИЄМСТВО в рядку пошуку вводимо словосполучення «податковий компроміс» і у вкладці «Законодавство» відкриваємо Закон.

КРОК 2. У лівому верхньому куті натискаємо піктограму VERDIСTUM – це всі судові рішення, що існують у судовому реєстрі, які посилаються на даний абзац Закону про податковий компроміс.

keysVerd1

КРОК 3. Відкриваємо у VERDICTUM список цих судових рішень, в якому ви одразу бачите результати рішень. Всього на момент написання даного кейсу існувало 29 рішень. Їх можна проаналізувати, використовуючи додаткові фільтри за регіоном, за результатом рішення тощо, які розміщені праворуч. У даному конкретному випадку ми бачимо, що із загального числа 23 рішення мають позитивний результат у вигляді примітки «провадження зупинено, клопотання задоволено».

keysVerd2

КРОК 4. Відкривши рішення, можна ознайомитися з конкретними обставинами тієї чи іншої справи. У наведеному прикладі ми бачимо, що суд призупинив розгляд, не чекаючи клопотання податківців.

keysVerd3

ВИСНОВОК: Маючи в арсеналі компанії такі інструменти, як аналітична правова система ЛЗ ПІДПРИЄМСТВО та система аналізу судових рішень VERDICTUM, за 10 хвилин юрист зробив висновок, що із 29 компаній 23 отримали позитивний результат. Отже, суди в цілому зупиняють провадження у справі, навіть якщо клопотання подано лише платником податків.